TÖHOB Basın Açıklaması

ÖZEL HALK OTOBÜSÜ SORUNLARININ ÇÖZÜMÜNDE TÖHOB AKTİF ROL ALACAK VE TAKİPÇİSİ OLACAKTIR
BASIN BÜLTENİDİR

1 Kasım 2015 tarihinde gerçekleşen milletvekili genel seçimleri ile Türkiye istikrar tercihini ortaya koymuştur. Bir kez daha işbaşına getirilen Ak Parti, önümüzdeki süreçte ekonomik sorunlara ağırlık vermek, tıkanıklık yaşayan piyasayı açmak, belirsizlikleri çözüme kavuşturmakla görevlendirilmiştir.

1 Kasım öncesi özel halk otobüsü temsilcisi kurumların aklıselim, tutarlı, duyarlı, kararlı kalması yolunda önemli çaba harcayan Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB), yeni dönemde gerek merkezi yönetim organları ile gerekse yerel yönetimlerle sorunların çözümü konusunda daha aktif rol üstlenmek hedefindedir.

Bu doğrultuda ücretsiz yolculuklara sağlanan aylık gelir desteği ödemelerinin makul, kabul edilebilir bir düzeye çıkarılması, siyasal iktidarın seçim öncesinde çözüm iradesini ifade ettiği 2918 sayılı kanuna özel halk otobüsü tanımı, KDV indirimi, 5378 sayılı yasa uygulamaları gibi temel konuların takipçisi sektör adına TÖHOB olacaktır.

Yeni dönemin istikrar tercihi ile toplumumuza arzulanan huzur ve refahı getirmesini, özel halk otobüsü sektör sorunlarının çözümü yolunda hayırlı olmasını diliyoruz. Saygılarımızla.