TÖHOB’DAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu uygulama yönetmeliğine “özel halk otobüsü” tanımının eklenmesine sağladıkları destek ve katkılardan dolayı TÖHOB adına bir dizi teşekkür ziyareti Ankara’da gerçekleşti.

21 Eylül Perşembe günü önce TBMM’nde Ak Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet MUŞ’la makamında görüşen heyetin, teşekkür ziyaretinin yanı sıra Maliye Bakanlığı ile ilgili konuları da görüşerek, sonraki adımların planlanması yolunda girişimde bulunduğu öğrenildi. Bu çaba ile Maliye Bakanı ile yeni bir görüşme yapılması ve sorunların ele alınması bekleniyor.

İkinci ziyaret noktası İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU oldu. Sıcak bir ortamda yapılan nezaket görüşmesinde Bakan SOYLU, siyasal iktidar olarak bugüne kadar yapmaları gereken bir işi çözümlediklerini, özel halk otobüslerinin güvenlik alanında da kamera sistemleriyle kendilerine yardımcı olduklarını belirterek bundan duyduğu memnuniyeti ifade ettiği görüşmeye katılanlarca vurgulandı.

Son ziyaret İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İNCE’ye teşekkür amaçlı oldu. Bu sonucun alınmasında Mehmet MUŞ, Gümrük Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap AŞÇI ve Emniyet Genel Müdürü Selami ALTINOK ile yapılan görüşmelere Müsteşar İNCE’nin önemli katkısı olduğu heyet tarafından vurgulandı.

TÖHOB adına yapılan ziyarette yer alan heyette, Başkan İsmail YÜKSEL, Başkan Yardımcısı Ramazan GÜRLER, Genel Sekreter Onur ORHON, Yönetim Kurulu üyesi Nihat PELEN, Yeni İstanbul’dan Başkan Yalçın BEŞİR ve Murat YEŞİLYURT, İstanbul Halk Ulaşım’dan Başkan Naci YAĞIZ, Mehmet ŞARK, Hasan ALTUNKILIÇ, Öztaş’tan Başkan Mehmet TEKİN, Mavi Marmara’dan Bülent ERÇAĞ bulundu.