UITP KAYSERİ TOPLANTISI OTURUMUNDA TÖHOB KONUŞMACI OLDU

Yeryüzünde ulaşım ve toplu taşıma alanlarında kurumsal ve bireysel girişimcileri, üreticileri, akademisyenleri, planlamacıları bünyesinde barındıran bir yapı olarak örgütlenen UITP (Uluslararası Toplutaşımacılar Birliği) 7. Türkiye Konferansı’nı 9 Mart 2017 tarihinde Kayseri’de gerçekleştirdi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Ulaşım A.Ş.’nin ev sahipliği yaptığı 7’nci Türkiye Konferansı, Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) tarafından düzelendi. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve UITP Genel Sekreteri Alain Flausch’un açılış konuşmalarıyla başlayan konferansın ana konusu; toplu taşımacılıkta reform ve kurumsallaşma oldu.

“Toplu Taşımacılıkta Reform ve Kurumsallaşma” olarak belirlenen konferans, üç oturumdan oluştu. İlk bölümünde Türkiye uygulamaları ve mevcut durum, ikinci bölümünde de farklı ülkeler uygulamaları yerli ve yabancı konuşmacılarla katılımcılara sunuldu. Son oturumda ise ülkemizdeki kurumsallaşmada zorluklar, fırsatlar ve izlenecek yol tartışıldı.
Konferansta, Türkiye’de toplu taşımanın kurumsallaşması ile ilgili zorluklar, fırsatlar ve gelecekte izlenebilecek yolların tartışıldığı yuvarlak masa oturumu gerçekleştirildi. İETT Genel Müdürü Arif Emecen, Kayseri Ulaşım Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu, Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy, ESHOT Genel Müdür Yardımcısı Turgay Akkaya, Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB) Genel Sekreteri Onur Orhon ve İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (IESOB) Ulaşım Müdürü Alpay Kılıçkaya’nın katıldığı yuvarlak masa oturumunun başkanı, UITP Belçika’dan Eğitim Direktörü Kaan Yıldızgöz oldu.