VAR OLASIN ERZİNCANLI SELAHATTİN SAĞIR

Erzincan’da toplu taşıma hizmeti sunan özel halk otobüslerinden birinin şoförü olan Selahattin SAĞIR, aracın içini kontrol ederken rahatsızlanan bir yolcuya yerinde müdahale ederek, 112’den aldığı sağlık bilgisi ile hastaneye ulaştırmayı başardı.

Daha öncede benzer olaylara tanık olduğumuz bu davranışta dikkati çeken bir başka nokta bulunuyor. O da şoför arkadaşımızın ilk yardım konusunda almış olduğu bilgiyi kullanmasıdır. Bu hayat kurtarma açısından son derece çağa uygun bir davranış olarak değerlendirilmelidir. Sıradan bir hastaneye yetiştirme yerine bilinçli bir yaklaşımın örneği olmuştur.

Bu nedenle TÖHOB yönetimi olarak Selahattin SAĞIR’ı AYIN KAPTAN ŞOFÖRÜ adayı olmasını öneriyor ve özel halk otobüsü topluluğunu, bu arkadaşımızı kaptanlarkulubu.org adresinde desteklemeye davet ediyoruz.

Bu arada TÖHOB üyesi olan Erzincan Kentiçi Ulaşım Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi yönetimini de özel halk otobüsü şoförlerine yönelik eğitim ve bilgilendirme çalışmasından dolayı kutluyoruz.

Kamuoyu gözüyle her zaman özel halk otobüsleri kötü haber oluyor bakışının da Erzincan’dan gelen bu iyi haberle değişmiş olmasını diliyoruz.