TÖHOB İÇİŞLERİ BAKANLIĞI MÜSTEŞARI MUHTEREM İNCE’Yİ ZİYARET ETTİ.

Özel halk otobüsü taşımacılarını temsil eden kuruluşların tepe yapılanması olan TÖHOB yönetim kurulu adına bir heyet, 21 Mart Salı günü İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İNCE’yi makamında ziyaret etti. Görüşmede Mahalli İdareler Genel Müdürü Ömer DOĞANAY’da hazır bulundu.

Görüşmede öncelikli ele alınan konu, Karayolları Trafik Kanunu’nun tanımlar bölümünde “özel halk otobüsü” tanımının yer alması ve böylelikle sistemin bir kimliğe sahip olmasına yönelik öneriler oldu.

Müsteşar Muhterem İNCE, konunun sonuçlandırılması açısından Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nün olumlu görüşüne dayanarak Emniyet Genel Müdürü Selami ALTINOK ile bir telefon görüşmesinde bulundu. Bu görüşmeden de pozitif bir veri alınmasının ardından Ak Parti TBMM Grup Başkanvekili Mehmet MUŞ’u bilgilendirdi.

Görüşmelerin sonucunda özel halk otobüsü tanımı ile ilgili olarak bürokratik bir engel bulunmadığı kanısıyla elde edilen durumun İçişleri Bakanı ve Başbakanlık makamlarına aktarılmasıyla çözüm yolunda yasal düzenlemenin gündeme geleceği anlaşıldı.

TÖHOB heyetinde Başkan İsmail YÜKSEL’in yanı sıra yönetim kurulu üyeleri Ramazan GÜRLER, Hasan DURGUN, Onur ORHON ve İstanbul Halk Ulaşım A.Ş. Başkanı Mustafa ALTUNTAŞ yer aldı.

Kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla paylaşılmaktadır. Saygılarımızla.