TÖHOB ÜYELERİ 26-28 OCAK 2017 TARİHLERİNDE HATAY’DA TOPLANIYOR.

Türkiye genelindeki özel halk otobüsü kuruluşlarının temsilcileri “TÖHOB Hatay Bölge Toplantısı” için 26-28 Ocak günlerinde Grand Boğaziçi otelde bir araya geleceklerdir.

27 Ocak Cuma günü gerçekleşecek oturumlarda, İstanbul Ulaşım Sistemi, Hatay Trafik Sorunları, Özel Halk Otobüslerinin Geleceği ve Ücretsiz Yolculuklarla ilgili konuların görüşülmesi bekleniyor. Bu konularla ilgili olarak İETT İşletmeleri Genel Müdürü Arif EMECEN, Hatay Trafik Denetleme Şubesi Müdürü Osman BAYAR, Yrd. Doç. Dr. Kemal KARAYORMUK, Uzman Serkan KOLAT’ın sunum yapacakları biliniyor.

Kuruluş temsilcisi 120 kişinin katılımının beklendiği bölge toplantısına Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı, ilçe belediye başkanları, bölge milletvekilleri de davetli bulunuyor.

Bilindiği gibi özel halk otobüsü işletmeciliği büyükşehirlerde, illerde ve ilçelerde belediyelerin denetimi altında gerçekleştirilmektedir. Ancak son aylarda sürekli artış gösteren işletme maliyetleri karşısında, çeşitli zorluklarla karşılaşan özel işleticilerin sorunlarına dikkat çekilmesi, işletmelerin sürdürülebilirliği ve ayakta kalması yolunda yapılması gereken çalışmaların ele alınması toplantının ana amacını oluşturuyor.

İki gün süreli etkinliğe Anadolu Isuzu ve Kentkart firmaları sponsorluk desteği sağlamaktadır. Hatay Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi’de toplantının ev sahipliğini üstlenmektedir.

Toplantıya ilişkin program kamuoyu ile paylaşılmak amacıyla ekte sunulmaktadır. Saygılarımızla.